انواع پسته

شناخت انواع پسته می تواند کمک شایانی به خریداران برای انتخاب بهتر پسته نماید. در این مقاله قصد داریم تا انواع پسته را به شما نشان دهیم.
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

امروز قصد داریم تا در مورد انواع پسته با شما صحبت نماییم. در پایین نام و توضیحاتی در مورد پسته آمده است.

پسته کله قوچی:

درشتی میوه فندقی شکل و عملکرد خوب این رقم سبب شهرت و گسترش آن شده است. این رقم نسبت به کمبود آب و موادغذایی حساس بوده و اکثریت برگ‌های آن مرکب ۵ برگچه‌ای هستند و برگچه انتهایی بزرگ‌تر از برگچه‌های جانبی هستند.

رقمی زودگل بوده و به همین دلیل بیش‌تر در معرض خطر سرمای دیررس بهاره و خسارت ناشی از آن قرار دارد.

این رقم در دهه دوم شهریور ماه قابل برداشت بوده و از این نظر جز ارقام متوسط رس است. این نوع درخت پسته دارای ثمردهی خوبی است و مغز آن بسیار درشت است. سایزهای آن ۲۲ـ۲۰، ۲۴ـ۲۲، ۲۶ـ۲۴ است و سایز ۲۰ـ۱۸ در کمیت‌های کوچک برای این پسته موجود است.

پسته فندقی:

میوه این رقم گرد و به شکل فندق است. این محصول یکی از انواع پسته است که به طور گسترده وجود دارد و در بیشتر مناطقی که برای پرورش پسته در ایران است رشد می‌کند.

این پسته از نمونه گرد است و در سایزهای ۳۰ـ۲۸، ۳۲ـ۳۰، ۳۴ـ۳۲ سایز ۲۸ـ۲۶ وجود دارد و در کمیت‌های کوچکی این پسته موجود است.

پسته بادامی:

میوه این رقم بادامی شکل، ریز و خنجر مانند است که رنگی کدر دارد.

اکثریت برگ‌های آن ۵ برگچه‌ای هستند. رقمی زود گل بوده و در نیمه اول مرداد ماه قابل برداشت است و از این نظر جز ارقام خیلی زودرس هستند.

پسته احمدآقایی:

جدیدترین پسته تجاری ایران است. به دلیل ثمردهی زیاد و زمان کم به باز نشستن برای کشاورزان بسیار مشهور است. در بعضی بازارها مثل هند و یونان این پسته بسیار مشهور است.

منبع: اخبار رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.